Opinie o oponach Bridgestone Blizzak LM18-C

Bridgestone Blizzak LM18-C

opony zimowe

zachowanie na suchej nawierzchni

6.00

zachowanie na mokrej nawierzchni

6.00

zachowanie na śniegu i lodzie

6.00

zachowanie na błocie pośniegowym

6.00

komfort

6.00

poziom hałasu

6.00

wygląd

6.00

opory toczenia

6.00

zużycie

6.00

Łączna ocena

6.00Ilość opinii: 1

skala ocen 1-6

Opis opony Bridgestone Blizzak LM18-C

Grupa producencka

Bridgestone to jeden z pięciu największych producentów opon na świecie.

Przedsiębiorstwo zostało założone w 1931 roku przez Shōjirō Ishibashiego w mieście Kurume w Japonii.

Nazwa Bridgestone pochodzi z tłumaczenia z języka japońskiego na angielski nazwiska założyciela, przestawienia i połączenia wyrazów. Nazwisko Ishibashi w tłumaczeniu stone bridge (kamienny most), po przestawieniu i połączeniu daje nazwę Bridgestone. Przedsiębiorstwo zajmuje trzecie miejsce wśród przedsiębiorstw na rynku Ameryki Północnej.

Bridgestone dostarcza opony koncernom Audi, BMW, Citroen, Ford, Toyota, Honda, Lexus, Mazda, Maserati, Mercedes-Benz, Opel, SEAT, Skoda Auto, Suzuki, Mini, Peugeot, Volkswagen.

Firma produkuje też części samochodowe (koła gumowe, elementy tłumiące hałas, amortyzatory), wyroby gumowe (pasy transmisyjne, izolacje, odbijacze portowe, bębny gumowe, pokrycia dachowe), deski surfingowe, produkty chemiczne (materiały budowlane, pianki), artykuły sportowe (buty , rowery, piłki i kije golfowe, piłki tenisowe).

Koncern posiada 59 fabryk. Europejska centrala Bridgestone funkcjonuje od roku 1990, koordynując pracę 2 wyłącznych dystrybutorów 20 firm handlowych, 8 fabryk, Centrum Technicznego w Rzymie oraz Europejskiego Toru Testowego. Marki należące do grupy Bridgestone to Firestone, Dayton, Uniroyal, Lassa oraz Nokian.

Koncern posiada w Polsce cztery fabryki: w Poznaniu i Stargardzie (opony do samochodów) oraz w Żarowie i Wolsztynie (produkcja wyrobów gumowych).

Bridgestone po raz pierwszy wziął udział w wyścigach Formuły 1 w roku 1997. W lipcu 2002 Michael Schumacher zdobył pierwsze miejsce w F1 na oponach Bridgestone.

 

 

Informacje o marce

Bridgestone to marka znana od lat, która cieszy się zaufaniem na całym świecie.

Opony tego producenta stanowią oryginalne wyposażenie samochodów wielu znanych producentów samochodów,  takich jak BMW, Audi, VW, Opel, Ford.

Przez długi czas firma była dostawcą opon do Formuły 1. Doskonała jakość produktów Bridgestone doceniają w rankingach i testach, jak np. tytuł Najlepszego Producenta Opon, nadany w 2016 roku przez jury Tire Technology Awards for Innovation and Excellence.

Klasa opon

Opony Premium – gwarancja bezpieczeństwa

W modelach klasy „premium” stosuje się najnowocześniejsze rozwiązania, najlepsze materiały oraz najbardziej zaawansowaną technologię produkcyjną. W rezultacie, otrzymujemy najlepsze parametry opon takie jak lepsza przyczepność na mokrej nawierzchni lub mniejszy opór toczenia.

Wybierz opony dostosowane do swoich potrzeb i stylu jazdy!

Zadaj sobie pytania: Gdzie poruszasz się samochodem? Tylko w mieście, czy również w dalsze trasy? Jaki auto posiadasz? O dużej czy małej mocy silnika? Jaki styl jazdy preferujesz? Spokojny czy dynamiczny? Odpowiednio dobrane opony to gwarancja bezpieczeństwa.

Dla jakich samochodów opony premium?

Opony tej klasy przeznaczone są dla najbardziej wymajającego klienta. Klasa wyższa opon dedykowana jest dla pojazdów o dużej mocy silnika, aut sportowych, limuzyn i średniej klasy. Jeśli jeździsz dynamicznie i pokonujesz wiele kilometrów w różnych warunkach, to opony klasy premium są właśnie dla Ciebie.

Rodzaj bieżnika

Bieżnik kierunkowy – gwarancja bezpieczeństwa

Bieżnik kierunkowy dominuje wśród opon zimowych. Rożnica w rodzaju bieżnika to nie tylko efekt wizualny. Różne kształty bloków oraz ich rozmieszczenie pozwalają na dopasowanie do konkretnego typu auta. Wybierając opony zastanów się jaki jest Twój styl jazdy i w jakich warunkach będą użytkowane. Odpowiednio dobrane opony to zwiększenie poziomu bezpieczeństwa i poprawienie osiągów.

Jak rozpoznać opony kierunkowe?

Bieżnik kierunkowy wyglądem przypomina litery "V" lub "U". To właśnie ta konstrukcja sprawia, że opony kierunkowe różnią się montażem od pozostałych opon. Aby zagwarantować najlepsze osiągi, kierunek bieżnika przy zakładaniu opony musi być zgodny ze wskazaniem producenta. Oznaczenie opon kierunkowych ma formę strzałki lub elementu graficznego a także napisu (np. ROTATION). Oznaczenia opon kierunkowych znajdują się na boku. Ważnymi elementami bieżnika kierunkowego są skośne rowki, prowadzące od środka do barków po lewej i prawej stronie opony, na pierwszy rzut oka wskazujące na kierunek opony. Często bieżnik ten posiada szerokie rowki obwodowe.

Zalety bieżnika kierunkowego

Do dzisiaj nie stworzono technologii, która poprawiłaby wszystkie osiągi jednocześnie. Główne zaletą bieżnika kierunkowego jest szybkie odprowadzenie wody spod opony za pomocą szerokich rowków na obwodzie oraz lejkowatych rowków poprzecznych. Odporność na aquaplaning jest wyższa w tym przypadku o ok. 20 – 30% w porównaniu z innymi typami bieżnika. Bieżnik kierunkowy doskonale poradzi sobie z błotem pośniegowym (opona zimowa) oraz w trakcie ulewy (opona letnia). Dodatkową zaletą bieżnika jest atrakcyjny wygląd, lepsza przyczepność na suchej nawierzchni oraz niski opór toczenia.

Informacje dodatkowe

Opinie szczegółowe o oponach Bridgestone Blizzak LM18-C

Łączna ocena użytkownika

6.00

użytkownik:

Piotr

rozmiar opony

215/65R16

pojazd

Opel Vivaro 2007r. Dostawczy F7 - 2.5d (107 kW)

przejechany dystans

80000km

styl jazdy

umiarkowany

sposób nabycia

z wyboru

miejsce użytkowania

w mieście i poza miastem

zachowanie na suchej nawierzchni

6.00

zachowanie na mokrej nawierzchni

6.00

zachowanie na śniegu i lodzie

6.00

zachowanie na błocie pośniegowym

6.00

komfort

6.00

poziom hałasu

6.00

wygląd

6.00

opory toczenia

6.00

zużycie

6.00

płatności elektroniczne
Kontakt

Infolinia

[email protected]

pn-pt: 8-17, sb: 9-14

801 002 213

52 561 11 01

Płatności
Płatności PayU
Raty BNP Paribas
Copyright © 2010-2023 Inmoto.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

801 002 213

52 561 11 01

tel. stacjonarne

tel. komórkowe

Infolinia